Sekretem zdrowotnych właściwości systemu Salutaire
jest wykorzystanie minerałów skalnych: głównie dolomitu

dolomitSystem Salutaire wykorzystuje odpowiednio dobrane złoża skalne (górne i dolne), z przewagą dolomitu w różnych frakcjach, z którymi styczność ma przepływające powietrze. Złoża mineralne redukują poziom występujących w powietrzu szkodliwych związków chemicznych – głównie dwutlenku węgla i gazów smogowych. Zastosowane złoża, których trzon stanowi dolomit, są niezwykle bogate w niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów makroelementy, mikroelementy oraz ultramikroelementy. Optymalna zawartość magnezu i wapnia gwarantuje zwiększoną higieniczność i korzystną jonizację powietrza. Powyższe walory zdecydowanie wyróżniają system Salutaire na tle innych systemów GWC.

Zdrowotne właściwości dolomitu znane są od wieków – starożytni Rzymianie wykorzystywali dolomit do budowy akweduktów i zbiorników na wodę – dzięki czemu woda pozostawała czysta i zdrowa. W dzisiejszych czasach dolomit stosowany jest m.in. w mineralizatorach wody, które uzdatniają wodę w wielu domach na całym świecie. Zasadność zastosowania dolomitu można zaobserwować również w nowoczesnym przemyśle farmaceutycznym w rolnictwie i przemyśle spożywczym.

Skuteczność potwierdzona badaniami

lisc

System Salutaire zapewnia codziennie zdrowe powietrze w Twoim domu. Korzystne dla zdrowia właściwości powietrza nawiewanego do pomieszczeń przez system Salutaire zostały potwierdzone niezależnymi i bezstronnymi badaniami przeprowadzonymi przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w Warszawie z dnia 26.10.2010 r. Badania te stwierdziły radykalne zmniejszenie stężenia bakterii o 86%, a grzybów o 97% w nawiewanym powietrzu.

Badania potwierdzające niezwykłe właściwości systemu GWC z podłożem dolomitowym wykonane były na 2-letniej czynnej instalacji.

Uzyskane opinie i wyniki badań potwierdziły, że jest to system całkowicie bezpieczny i zapewniający zdrowe powietrze w Twoim domu. Do analizy porównawczej powietrze pobierane było przed GWC i w miejscu nawiewania do pomieszczeń . Na podstawie otrzymanych wyników można stwierdzić, że system Salutaire posiada samoczyszczące (neutralizujące) właściwości , dzięki czemu cała instalacja nawiewno-wywiewna zachowuje swoje parametry i pozwala na długie funkcjonowanie bez kosztownych i kłopotliwych czyszczeń.

Obejrzyj wyniki badań: