Opinie

Wieluń, 06.01.2017r.
Użytkownikiem Salutaire jestem od 6 lat. Nie byłem do końca przekonany do samego gruntowego wymiennika ale chciałem wentylację mechaniczną.
Wykonując ogrody wielokrotnie spotkałem się z różnymi systemami gruntowych wymienników ciepła – od najprostszych złożowych z grysów kwarcytowych, do rurowych ze ściankami pokrytymi srebrem. Opinie moich klientów też były różne.

Do Salutaire przekonało mnie zastosowanie dolomitu który w mojej branży jest cenioną skała.
Z perspektywy 6 lat użytkowania mogę powiedzieć że:
– temperatura w domu w okresie letnim to przyjemne 20-22 C. Należy się przyzwyczaić, żeby nie otwierać okien w ciągu dnia – ale to tylko zaleta, nie ma komarów i much.
– wentylacja mechaniczna z Salutaire jest niezastąpiona przy dzieciach z alergią . W okresie pylenia traw syn najlepiej czuje się w domu. I to chyba najcenniejsza zaleta Salutaire.
– dobra izolacja budynku i rekuperacja z GWC daje wymierne oszczędności w ogrzaniu domu.
– przez cały dzień czuć świeże powietrze – najprzyjemniejsze jest o poranku w sypialni.
– Salutaire nie odizoluje w 100% zapachów i pyłów z zewnątrz, ale to co widzę na filtrach przy ich wymianie wolę żeby poszło do kosza niż do płuc mojej rodziny.
– w firmie mam tradycyjną klimatyzację – w upały lepiej schłodzi pomieszczenie ale nic poza tym.

Z perspektywy kilku lat była to najlepsza inwestycja w zdrowie i komfort życia.
Moja instalacja to Mistral GEO 400 EC i płytowy GWC Salutaire.
Jedyny błąd jaki zrobiłem z Salutaire to za późno skontaktowałem się z firma WAREBUD i nie dało się już zamontować GWC pod budynkiem, co nieznacznie podrożyło koszty.

Maciej H.