Opinie

Luty 2017
Kasia i Stasiu z Wierzchowiska
Od 4 lat korzystamy z systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, z bezprzeponowym płytowym GWC na podłożu dolomitowym. Montaż instalacji składającej się z rekuperatora MISTRAL MAX-S 800 EC i GWC Salutaire został wykonany przez firmę Warebud. Nie będziemy powtarzać zalet takiego rozwiązania w porównaniu z systemem wentylacji grawitacyjnej, bo dla osób zainteresowanych tematem, są one oczywiste.
Wcześniej, przez ok. 10 lat mieliśmy już system rekuperacji. Dlatego byliśmy przyzwyczajeni do komfortu mikroklimatycznego wewnątrz pomieszczeń. Ten stary system nie posiadał jednak GWC,  co, jak się okazało w trakcie eksploatacji, przełożyło się na pewne mankamenty. W lecie, podczas fali długotrwałych upałów, pomieszczenia stopniowo się nagrzewały nawet do 27°C, a powietrze stawało się nieprzyjemnie wilgotne. Natomiast w zimie, powietrze było zbyt wysuszone, a rachunki za ogrzewanie wyższe niż spodziewane. W końcu, po konsultacjach z ekspertami firmy Warebud, zdecydowaliśmy się na opisany wyżej system Salutaire. Dzięki tej innowacyjnej technologii, wady starego systemu zostały całkowicie wyeliminowane. Na przykład, podczas rekordowo upalnego lata w 2014 roku, temperatura w naszym domu ani razu nie przekroczyła 23.5°C, a powietrze dawało uczucie przyjemnego chłodu.

Również wykorzystanie przez Salutaire darmowej energii geotermalnej przełożyło się na zauważalne zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Biorąc pod uwagę własne doświadczenia, możemy szczerze polecić system Salutaire osobom pragnącym zapewnić sobie zdrowy mikroklimat w domu.

Kasia i Stasiu